uz galveno
1.sadaļa
2.sadaļa
3.sadaļa
4.sadaļa
5.sadaļa
6.sadaļa
7.sadaļa
8.sadaļa
9.sadaļa
10.sadaļa
11.sadaļa
12.sadaļa
13.sadaļa
14.sadaļa
15.sadaļab2

b3

b1

Noderīgas saites

www.windguru.cz
Laika ziņas

------------------------ www.balticmaps.eu Baltijas karte
------------------------
Daba
------------------------ www.dabasdati.lv
------------------------ www.fauna-eu.org Eiropas faunas katalogs
------------------------ www.dziedava.lv Latvijas daba
------------------------ upiterans.blogspot.com U.Piterāna dabas blogs
------------------------ www.latvijasdaba.lv
Sugu enciklopēdija

------------------------ Steven Falk
Britu dabaslapa

------------------------ mareksievins.blogspot.com
Mans blogs

------------------------ vairāk par dabu
------------------------
Vaboles
------------------------ www.kerbtier.de
Vācu vaboļlapa

------------------------ www.coleoptera.ksib.pl Poļu vaboļlapa
------------------------ www.eurocarabidae.de Vācu skrejvaboļlapa
------------------------ vairāk par vabolēm
------------------------
Tauriņi
------------------------ dabasfoto.wordpress.com S.Elfertes tauriņlapa
------------------------ www.lepidoptera.eu Poļu tauriņlapa
------------------------ Britu tauriņu kāpuri
------------------------ vairāk par tauriņiem
------------------------
Putni
------------------------ www.putni.lv
Putni Latvijā

------------------------ www.latvijasputni.lv
Latvijas putni

------------------------ http://putni.info/
Jāņa putni

------------------------ I.Deņisova putnu galerija
------------------------ vairāk par putniem
------------------------
Vēsture
------------------------ www.domesnes.lv Kuģniecības vēsture
------------------------ vairāk par vēsturi
------------------------ citas lapas

Par mani jeb pareizāk - Par šo mājaslapu

Labi, sākumā mazliet par sevi. Esmu Mareks Ieviņš. Patīk būt dabā, ceļot, pētīt, bildēt. Varētu jau uzrakstīt, ka patīk fotografēt, bet nu līdz tādam pašnovērtējumam vēl mazliet jāpaaugas. Pēc profesijas esmu amatieris:)

Pa daudziem gadiem cietajā diskā ir savākusies bilžu un mapju kaudze. Šajā kaudzē slēpjas daudz kas ineresants, bet ej nu tagad atrodi. Jau sen prasās pēc kādas kārtības. Sākumā bildes liku mapītēs, tad jau vajadzēja, mapītes salikt pa mapītēm, nu jau, lai tiktu līdz kārotajai bildei, nākas atvērt neskaitāmas mapītes. Kā teiktu sengudrie - tāda mapošanās besī ārā!

Protams, ir jau visādas programmas, kas paredzētas fotogrāfiju sakārtošanai, bet vienmēr kaut kas pietrūkst. Kaut ko vienmēr gribas savādāk. Tad nu ienāca galvā doma - a bet kāpēc ne mājaslapa?! Tajā var gan savām vajadzībām visu sakārtot, gan arī citiem ērti atrādīt! Interesantos linkus vienuviet salikt, un tt. Tālāk gan par tādiem pamatlīmeņa .html, .css, div manas zināšanas nesniedzas, bet ar to pilnīgi pietiek, lai realizētu savus plānus.

Par mājaslapu

Par dabasfoto.lv nosaukumu nenācās īpaši lauzīt galvu kaut kā bija iesēdies zemapziņā un pārbaudot izrādījās brīvs. No kurienes tas vārds uzradies manā zemapziņā atklāju pirmoreiz mēģinot atvērt lapu jau pārlūkā, kad manas lapas vietā parādījās dabasfoto.wordpress.com , kuru pats biju spītīgi iedēvējis par Sintijas tauriņlapu:D Tā gadās, kad tauriņi galvā ...

Lapu noteikti izmantošu tikai savu foto ievietošanai. Ir liela bauda pašam beidzot nobildēt TO kukaini, vai TO zvēru:)

Piemēram izmantošu sadaļu par spārēm, tās man būs gatavas pimām kārtām. Pārējās sadaļas veidosies pamazām, atkarībā no brīvā laika.

Spāres Odonata 28/30/35

Pēc sadaļas latviskā un latīniskā nosaukuma sekos fotoattēlos pērstāvēto sugu skaits:
Latvijas sugas (pat ja fotografēts ārzemēs) / Eiropas sugas (pat ja fotogrāfēts ārpus Eiropas, Latvijas sugas ieskaitot) / visas sugas

Lielā ezerspāre, Orthetrum cancellatum Slender Skimmer, Orthetrum sabina Scarlet Skimmer, Crocothemis servilia

Attēlos tumši zaļā krāsā Latvijas sugas (pat ja fotografēts ārzemēs), gaiši zaļā Eiropas sugas (pat ja fotogrāfēts ārpus Eiropas), kuras Latvijā nav reģistrētas, oranžā krāsa sugām, kas bildētas ārpus Eiropas un pašā Eiropā nav sastopamas.
Sugu nosaukumi mugurkaulniekiem (zīdītājiem, putniem, rāpuļiem,...) norādīti latviešu valodā, bezmugurkaulniekiem latīņu nosaukums. Kaut arī visām Latvijas spārēm un visiem dienas tauriņiem ir latviskais nosaukums, tomēr paliku pie latīniskā, jo tas latviskais mēdz būt pārlieku garš un rāmītī neietilpt (piem.: Melnūsainas pļavas resngalvītis vai Lielais atraitnīšu raibenis). Tā vietā uzvedot bultiņu uz bildes parādīsies pilns nosaukums gan latviešu (ja tāds ir), gan latīņu valodā. Ārzemēs bildētām sugām, kurām nav vai neatradu latvisko, liku anglisko nosaukumu.
Par sugu sistemātiku atsevišķs stāsts - liku, kā ērtāk pārskatīt, nevis kā pareizi. Piemēram, attēlā redzamās spāres Orthetrum cancellatum un Orthetrum sabina pieklātos likt blakus, bet tad sajuktu Latvijas sugas ar pārējām. Varbūt kādreiz ierīkošu podziņu, kas ļaus sakartot sugas sistemātiski un atpakaļ, bet nu tas uz priekšdienām, tāpat daudz ko darīt:)

Pateicība

Gribas pateikties visiem, kas piedalījušies Dabas Dati izveidē, kā arī tiem, kas dalās Dabas Datos ar savām zināšanām un vērojumiem. Sevišķa pateicība Uģim Piterānam, kurš palīdzējis noteikt lielu daļu kukaiņu sugu, un palīdzējis ievirzīt manu interesi par dabu konkrētās sliedēs:)
Jāpateicas arī daudzo dabas lapu veidotājiem gan Latvijā, gan citur Pasaulē no kuriem esmu smēlies daudzas idejas!

P.s.

Kā jau rakstīju lielu daļu sugu man ir palīdzējuši noteikt, bet tomēr daudzas esmu noteicis pats. Kukaiņu ir daudz - informācijas par tiem maz, un ja vēl ņem vērā, ka esmu tikai iesācējs, tad domājams, ka mājaslapā varētu būt kāds kļūdu procents. Ja redziet, lūdzu ziņojiet uz e-pastu vai twīterī. Lūgums gan pie atrastās kļūdas vismaz pāris vārdos kādus argumentus par labu jaunajai versijai vai par sliktu esošajai.
Tāpat gribētos pievienot atsauces uz interesantām dabaslapām. Ja ir kādas padomā, lūdzu rakstiet uz e-pastu. Prioritāte - informatīvas lapas. Vienkāršas dzīvnieku foto gallerijas, bez jebkādas informācijas par sugu, šeit pievienotas netiks.

imareks@inbox.lv

uz augšu